Debutantenschrijfwedstrijd 2026
Het is bijna zover! De Debutantenschrijfwedstrijd van Editio gaat op 3 mei van start.
Vanaf die dag kan je hier je inzending insturen. Houd deze pagina dus in de gaten voor de aanmeldlink die vanaf 3 mei tot en met 3 juli beschikbaar zal zijn.
Lees hieronder hoe de wedstrijd precies werkt.
Hoe werkt het?
De Debutantenschrijfwedstrijd is een initiatief van Editio. Deze wedstrijd is bedoeld voor alle schrijvers en dichters die nog niet eerder een boek of een toneelstuk hebben gepubliceerd bij een uitgeverij. De Debutantenprijs 2026 aan de nummer 1 van alle inzendingen zal worden uitgereikt tijdens het Debutantenbal in september. Er kan geschreven worden in de categorieën: fictie, non-fictie, poëzie en poetry slam. Ook dit jaar is er een afzonderlijke poëzie prijs.
Wat kan je winnen?
- Editio manuscriptbegeleiding
- Publicatie in het online magazine van Editio
- Twee kaarten voor het Debutantenbal
- Publicatie in literaire tijdschriften (zoals Hard//hoofd en DW B) wordt nader bekendgemaakt
Vakjury
- Thomas Verbogt | voorzitter
- Marlies Bonnike
- Bob van der Burg
- Jos Versteegen
- Loes Schut
Spelregels
- Je mag niet meer dan 1 inzending insturen
- Inzending mag maximaal 1500 woorden zijn
- Poetry slam: upload de voordracht van je gedicht op YouTube en stuur vervolgens de link naar schrijfwedstrijd@editio.nl
- Teksten en verhalen moeten opzichzelfstaand te beoordelen zijn
- Start 3 mei (12:00) t/m 3 juli (23:59)
- Eind juli staat de longlist online op de website van Editio
- De shortlist van 10 genomineerden staat vanaf begin augustus online